Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

BPH

Benígna hyperplázia prostaty (BPH) je najčastejším benígnym nádorom u mužov a nepatrí medzi život ohrozujúce ochorenia. Benígna prostatická hyperplázia (BPH) je nezhubné zväčšenie prostaty vznikajúce v procese starnutia, ktorého výsledkom môžu, ale nemusia byť poruchy močenia. BHP je najčastejším ochorením prostaty. Benígny znamená „nezhubný“ a hyperplázia znamená „nadmerný vývin“. Výsledkom je teda nerakovinové zväčšenie prostaty. Takmer u každého druhého muža staršieho ako 50 rokov sa vytvoria príznaky BHP. Benígna hyperplázia prostaty je najčastejšou príčinou porúch močenia u starších mužov. Príznaky sa zisťujú približne u 50 percent mužov vo veku nad 60 rokov, vo veku nad 80 rokov sa ochorenie zistí takmer u 90 percent mužov. Ochorenie začína postupne a je sprevádzané rôznymi príznakmi, o ktorých sa dočítate nižšie /odkaz na BPH príznaky/.

Význam tohto ochorenia spočíva v jeho výskyte. Ide o ochorenie častejšie ako hypertenzia, ischemická choroba srdca alebo iné ochorenia. Je ale aj pravdou, že nie každý muž s ochorením prostaty si vyžaduje liečbu. Je viac ako vhodné, aby každý muž aspoň raz za určité obdobie absolvoval preventívne urologické vyšetrenie.

Ak máte hocijaké otázky, neváhajte a kontaktujte nás na telef. číslach 032/6524082, 0905 990600, cez kontaktný formulár, emailom roman.sokol@urology.sk alebo napíšte otázku do fóra a my vám na ňu odpovieme.